Champ Show 2018

South of England Championship Show 5.8.18
Judge: Francis Yeoh

BIS Cox’s Tricianbri Tuppence A Kiss
RBIS/BOS Munn’s Ringlands Timeless Gift
BPIS Orchard’s Ablazzor Angel of the North at Panspayon
RBPIS Olof’s Tarnock Romeo Romeo
BMPIS High’s Melangel Dazzling Dream
BPhIS Sparkes Pinkmead New Years Eve
BVIS Stanbury’s Inixia Delightful Dan
BJH Isabella Cox

DCC Munn’s Ringlands Timeless Gift
RDCC Boughton & Stanbury’s Inixia Follower of Fashion
BPD Olof’s Tarnock Romeo Romeo
BPhD Morrell’s Serenglade Leap of Faith for Temelora
BCC Cox’s Tricianbri Tuppence A Kiss JW
RBCC Orchard’s Ablazzor Angel Of The North at Panspayon
BPB Orchard’s Ablazzor Angel Of The North at Panspayon
BPhB Sparkes Pinkmead New Years Eve

Class 1 Minor Puppy Dog 6
1st High’s Melangel Dazzling Dream
2nd Whitehill’s Paparottsie Berrylicious
3rd Headley’s Yeldaeh Simply Red
4th Walklett’s Angullyon’s Secret Chap
5th Hobson’s Amicae Kenzo at Rosenjon

Class 2 Puppy Dog 7/1a
1st Olof’s Tarnock Romeo Romeo
2nd High’s Melangel Dazzling Dream
3rd Munn’s Ringlands Oliver Twist
4th Anderson’s Northlyte Spirit of the Isle
5th Hobson’s Amicae Kenzo at Rosenjon

Class 3 Junior Dog 2
1st Stanbury’s Inixia Fully Charged
2nd Olof’s Tarnock Rock n Roll Rene

Class 4 Yearling Dog 5
1st Petty’s Feorlig All You Need is Love at Goldenmist
2nd Malcolm’s Feorlig It Must’ve Been Love
3rd Olof’s Tarnock Rock N Roll Rene
4th Standbury’s Inixia Ever Ready Eddie
5th Woodcock’s Amicae Artful Dodger

Class 5 Novice Dog 2
1st Stanbury’s Inixia Dressed to Kill
2nd Hobson’s Amicae Kenzo at Rosenjon

Class 6 Graduate Dog 4
1st Munn’s Ringlands Timelss Gift
2nd Orchard’s Panspayon Eye of the Storm
3rd Stanbury’s Angullyon Trading Secrets with Inixia
4th Cox’s Amicae Moonshine for Temelora

Class 7 Post Graduate Dog 9
1st Stanbury’s Inixia Follower of Fashion
2nd Petty’s Jansanlies He’s A Belter at Goldenmist
3rd Morrell’s Serenglade Leap of Faith for Temelora
4th Sparkes’ Pinkmead Twistin Time
5th Geary’s Taliesyn Black Walnut
Class 8 Limit Dog 8
1st Melvin’s Ringlands Sunshines Story at Shalandar ShCM
2nd Atkin’s Vlinder Light of the Moon
3rd Bull’s Altaya Star Attraction
4th Foynes & May’s Lafay Petite Etoile JW
5th Bull’s Altaya Foreign Affair

Class 9 Open Dog 6 1a
1st Caton’s Never Let Me Go Forussi at Henrix
2nd Anderson’s Ch Fraermar Storm in the Snow
3rd Morrell’s Temelora Let It Be Magic JW
4th Whitehill’s Paparottsie Heat Beats at Amicae
5th Foynes & May Sweetbriar Face the Music at Johnasta

Class 10 Open Phalene Dog 1
1st Sparke’s Pinkmead Twistin Time

Class 11 Veteran Dog 7
1st Stanbury’s Inixia Delightful Dan ShCM
2nd Munn’s Smileline Silenzio Sunshine Garsiv
3rd Morrell’s Temelora Bobby Dazzler
4th Caton’ s Lennox Vive Vanette at Henrix Imp Pol
5th Melvin’s Tricianbri Wish Beaune at Shalandar ShCM

Class 12 Minor Puppy Bitch 6 /1a
1st Orchard’s Panspayon Gold Fever
2nd French’s Soleona Valentina
3rd Headley’s Yeldaeh Lady in Red
4th Steel’s Papadore Lucy Lastic
5th Sellick’s Pinkmead Fire Craker.

Class 13 Puppy Bitch 6
1st Orchard’s Ablazzor Angel of the North at Panspayon
2nd Stanbury’s Inixia Glamour Girl
3rd Morrell’s Tarnock Ruffles for Temelora
4th Milroy’s Farthinghall Fly By
5th Nash’s Ookiikiki Mischief Maker

Class 14 Junior Bitch 5
1st Olof’s Tarnock Runaway Ruby
2nd Cox’s Temelora Looks Like an Angel
3rd Milroy’s Farthinghall Zain Rox
4th Cox’s Denemore Juniperberrie at Tricianbri
5th Geary’s Taliesyn Black Azalea

Class 15 Yearling Bitch 6/1a
1st French’s Solena Keep Me
2nd Orchard’s Panspayon Evensong
3rd Marsden’s Panspayon Eye of the Day
4th Marsden’s Solena Magical Star
5th Geary’s Taliesyn White Camellia

Class 16 Novice Bitch 6
1st Orchard’s Ablazzor Angel of the North at Panspayon
2nd Olof’s Tarnock Rumour n Riddles
3rd Nash’s Ookiimimi Mischief Maker
4th Marsden’s Panspayon Eye of the Day
5th Marsden’s Solena Magical Star

Class 17 Graduate Bitch 4
1st Standbury’s Inixia Luscious Lucy
2nd Cox’s Denemore Juniperberrie at Tricianbri
3rd Geary’s Taliesyn Wild Tansey
4th Foynes & May Lafay Has The Last Word with Amicae

Class 18 Post Graduate Bitch 10 /2a
1st Greggory’s Stagedoor Stripper
2nd Morrell’s Temelora Adele
3rd Miller’s Feorlig Viva La Vida
4th Posselwhite Maridova Holly Time (IKC)
5th Orchard’s Panspayon April Wishes

Class 19 Limit Bitch 5/1a
1st Cox’s Tricianbri Tuppence A Kiss JW
2nd Orchard’s Ringland Yoko’s Solo at Panspayon ShCM
3rd Munn’s Ringlans Treasure Sunshine
4th Magri & Matthews A’Dior’s Make A Wish Rozamie (IMP DNK)

Class 20 Open Bitch 3
1st Milroy’s Farleysbane Frilly Filly from Farthinghall
2nd Gregorry’s Ch Skyvana Reddy To Go to Tonkory JW
3rd Whitehill’s Rozamie Madam Reeva
Class 21 Open Phalene Bitch 2
1st Sparks Pinkmead New Years Eve
2nd Sellick’s Pinkmead Fire Cracker

Class 22 Veteran Bitch 5
1st Walklett’s Hillsong Katz Trade Secret of Farthinghall
2nd Anderson’s Hillsong Marks Amelia at Pappretty
3rd Foynes & May Jhnakia Masquerade at Lafay
4th Nash’s Ookiimimi Amazing Grace
5th Geary’s Rayol Lotus Blossom

Junior Handling
6-11
1st Niamh Nash
2nd Kara Mason
3rd Bryce Mason

12-16
1st & BJH Isabella Cox